חדר מלח

דיקור בשילוב חדר המלח שבפתח תקווה יכולים לסייע לסובלים מאלרגיות ומחלות

 

"הניסיון האישי שלי שהביא אותי לעסק הזה הוא בעצם סיפור אמיתי עם הבן הקטן שלי שסבל מבעיות נשימה, חרחורים, שיעול ונזלות. הגדירו אותו כאסתמטי ובפעם הראשונה שנתנו לו סטרואידים התחלתי לחפש פתרון טבעי כדי לפתור את הבעיה. בחיפוש באינטרנט ראיתי שיש חדר מלח בפתח תקווה מיד קבעתי לילד טיפול ולאחר הטיפול הראשון, בפעם הראשונה בחייו, הבן שלי הצליח להוציא ליחה באוטו. הוא הוציא כמויות גדולות של ליחה. הוא הקיא גושים של ליחה. מאז אנחנו מגיעים לטיפולי שימור לחדר מלח. דרכו נחשפתי לשיטת הטיפול הנקראת הספלאותרפיה וכך פתרנו את הבעיה של אביב בני הקטן. אני, שמשמשת כמטפלת ברפואה משלימה משנת 2005, החלטתי לשלב את שיטת הטיפול של חדר מלח גם ללקוחות שלי, וכך רכשתי את חדר המלח בפתח תקווה. כך שבמסגרת הרפואה הסינית אני מטפלת בבעיות פוריות, עיכול, אורתופדיות ועוד לצד שילוב בחדר מלח בבעיות נשימה, אלרגיות, סינוסיטיס, לרבות דיקור בתוך חדר המלח", אמרה פאיה ספקטור, N.D. C.Ac נטורופתית ורפואה בעלת חדר מלח

בפתח תקווה.

 

טיפול בחולי אסטמה באמצעות אוויר מלוחקארין, בת 22, שסבלה מבעיית נשימה כרונית ומאסטמה קשה ואושפזה בבתי חולים, מטופלת בחדר המלח, ומאז במשך שלושה חודשים לא הייתה בבית חולים.

 

''זה התחיל כמשהו שממש לא האמנתי שיעבוד בתור אסמטית קשה מאוד הייתי מגיעה לאשפוז פעם בשלושה חודשים באופן קבוע. אחרי חודשיים של אשפוז קשה מאוד החלטתי לנסות. אמרתי לעצמי: מה יש לי להפסיד? מקסימום זה לא יעבוד. להזיק, זה לא יזיק. אחרי יותר משלושה חודשים (כמעת חצי שנה מהאשפוז האחרון) הפסקתי להשתמש במשאפים! אני בלי סטרואידים ובלי אינהלציה! אחרי שבשנה האחרונה עליתי 40 ק''ג רק מהסטרואידים ראיתי גם תוצאות כשירדתי 17 ק''ג במעט זמן ובלי שינוים גדולים בתזונה. החדר מלח סופח את הנוזלים, ליחה וגורם לגוף לאיזון כללי. הרגשתי שינוי מטורף. קיבלתי את החיים שלי במתנה בזכות פאיה ספקטור שאצלה אני עושה טיפול בדיקור סיני בזמן השהייה בחדר מלח!'', אמרה קארין.

13.jpeg

פאיה ספקטור, N.D. C.Ac

Salt_Professional_Logo_SELECTED_141015 (

למי מיועד הטיפול?

המלח הינו חומר בעל תכונה אנטי בקטריאלית וסופח נוזלים, קירות המלח שבמכרות פולטים תרסיס דק בלתי נראה לעין של נתרן-כלור בריכוז גבוה מאוד של 97,8% לחלל האוויר. (לצורכי השוואה בלבד בים המלח הריכוז הוא 15%) בתנאים הסגורים של המכרות האוויר הופך לסטרילי, רווי ביונים שליליים ונקי מחיידקים ומאלרגנים, שמונע תופעות אלרגיות דבר המאפשר חיזוק ואיזון המערכת החיסונית של הגוף.

 תרסיס המלח נפלט לחלל האוויר, וכאשר המטופל נושם את האוויר הצלול וספוג המלחים החודר עמוק לתוך הסמפונות, המלח סופח את הנוזלים מתוך הבצקת שמעבה את דופן הסמפונות . הליחה הסמיכה הופכת לדלילה יותר נפלטת ביתר קלות, מרחיבה את דרכי הנשימה ומקלה על פליטת האוויר.

כיצד בנוי חדר המלח?

חדר המלח בארץ בנוי מקירות עבים הבנויים מבלוקים טבעיים של מלח דחוס בן מיליוני שנה, מטרת חדר המלח הוא ליצור מיקרו אקלים מלאכותי הדומה לתנאי האקלים השוררים במכרות המלח התת קרקעיים. המלח המיובא ארצה נכרה במכרה המלח הידוע בסולטבינו שבאוקראינה. המלח נחצב בעומק של כ 300 מטר מתחת לפני האדמה בצורת בלוקים גדולים השוקלים כ 20 ק"ג כל אחד.

אפקט הטיפול

הטיפול בחדר המלח מתאפיין בשהיית המטופל בחדר המלח בכורסא מפנקת ונוחה וברגיעה מוחלטת בסדרה בת 14 טיפולים ברצף כאשר התדירות הרצויה היא פעמים בשבוע. הטיפול מביא להקלה משמעותית בנשימת המטופל. לאחר סיום הסדרה על המטופל לחזור מדי פעם לטיפול תחזוקתי.

דיקור סיני ושונישין בחדר מלח

דיקור סיני

דיקור סיני או אקופונקטורה (מלטינית: acus = מחט, pungere = לדקור) היא צורה של רפואה אלטרנטיבית המתבססת על דקירת המטופל בסיכות דקות במיוחד במקומות מסוימים בגוף. מתרגלי השיטה טוענים כי הדיקור מסייע בהקלת כאבים, מונע ומסייע בטיפול ממחלות, משפר את המערכת החיסונית ועוד. האקופונקטורה היא חלק מהרפואה הסינית, ונעשה בה שימוש בסין עוד בטרם המאה ה-2 לפנה"ס. מסין התפשטה תורת הדיקור לחלקים נוספים באסיה ובמאה ה-20 הפכה פופולרית גם בשאר העולם. מספר מחקרים מדעיים מצאו כי דיקור סיני אכן מעורר הפרשה של משככי כאבים טבעיים בגוף, וכך מספק תועלת מסוימת בהקלת כאבים ובחילות, וכן מסייע לסובלים מדלקת מפרקים, כאשר אלו נוטלים במקביל גם תרופות רגילות.‏

שונישין

שונישין הינה טכניקת טיפול יפנית ייחודית המאפשרת טיפול בתינוקות וילדים  ללא דיקור או מחטים חודרניות.  משמעות השם ביפנית היא: מחט לילד הקטן

 (shō•nē•shēn   שוֹ- ילד, נִי-קטן, שין-מחט).


כדי שגם ילדים ייהנו מהרפואה הסינית, פותחה ביפן שיטת טיפול במחטים לא חודרניות,

שאינן מכאיבות או מפחידות ילדים.
בשונישין, דיקור יפני המותאם לילדים, הילד מטופל בצורה טבעית, ללא כאבים ובעדינות המתבקשת 
הגירוי העדין מאפשר טיפול במגוון בעיות, מבלי שהילד חווה כאב בעת הטיפול. 
ה"מחטים" בהן משתמשים בשונישין הינן למעשה מכשירים בלתי חודרניים, שבעזרתם מגרה המטפלת את מסלולי האנרגיה (מרידיאנים) ואת נקודות הדיקור הנבחרות, ללא חדירה לעור, אלא ע"י שפשוף קל, הקשה עדינה או לחיצה קלה. בנוסף משתמשים במוקסה, לשפעול נקודות ע"י חימום עדין.

11
11

press to zoom
3
3

press to zoom
BellyPoints.jpg
BellyPoints.jpg

press to zoom
11
11

press to zoom
1/5

מילוי פרטים לשאלות, עדכונים ופרסומים

Your details were sent successfully!